Ubezpieczenie Turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne - Pośrednik Bezpieczny.pl

Ubezpieczenie Turystyczne

  • Wybierasz się na krótki, a może na dłuższy wyjazd?
  • Jedziesz nad jezioro, czy Twoim celem jest wyjazd zagraniczny?
  • Planujesz zwiedzać, leżeć na plaży, czy może uprawiać wspinaczkę górską?
  • Jedziesz sam, razem z rodziną, a może wspólnie z przyjaciółmi?

Bez względu na to gdzie planujesz jechać i jak planujesz spędzać czas, poświęć chwilę czasu aby przekonać się, dlaczego jest Ci potrzebne ubezpieczenie turystyczne!

Lokalny Pośrednik Bezpieczny.pl radzi - ubezpieczenie turystyczne receptą na wydatki

Wielu z nas wybierając się na zasłużony urlop nie zakłada, że coś może pójść nie tak. W końcu co złego może stać się podczas wypoczynku? Katalog nieszczęść jest niestety bardzo obszerny. Największe zagrożenie dla naszego portfela może nieść ze sobą wyjazd na wczasy zagranicą. Jedną z najczęstszych przypadłości turystów jest nieznajomość prawa kraju do którego się wybierają. Nic w tym dziwnego. Znajomość zawiłości naszego rodzimego prawa jest nie lada wyzwaniem, a co dopiero obcego państwa. W większości krajów UE w przypadku wizyty w szpitalu lub u lekarza wystarczy wylegitymować się kartą EKUZ (Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego). Taką kartę otrzymasz w najbliższym oddziale NFZ.

Pośrednik Bezpieczny.pl radzi - co powinieneś wiedzieć

Jednak fakt posiadania owej karty nie zawsze zwalnia nas ze 100% kosztów leczenia. Obowiązuje nas bowiem prawo kraju, w którym aktualnie przebywamy. Czy wiesz, że np. w Chorwacji turyści mają zapewnioną refundację do 80% kosztów leczenia? Pozostałą część muszą pokryć z własnej kieszeni. Podobnie sprawa wygląda we Francji. Koszty pobytu w szpitalu lub transportu ambulansem do kraju mogą przyprawić o zawrót głowy. Czy wiesz, że Polska jest jednym z niewielu krajów w Europie, w którym ratownictwo na morzu i w górach jest bezpłatne (pokrywane z ubezpieczenia zdrowotnego)? Jeżeli we Włoszech, Austrii, Francji lub Szwajcarii zajdzie konieczność użycia helikoptera w akcji ratowniczej w górach, to kosztami tej akcji obciążony zostanie turysta / narciarz! Koszt takiej pomocy wielokrotnie przekracza dziesiątki tysięcy złotych! Czy dalej sądzisz, że ubezpieczenie turystyczne nie jest Ci potrzebne?

Pośrednik Bezpieczny.pl radzi - najważniejsze składowe polis turystycznych

Koszty leczenia - klauzula chroniąca nas od kosztów leczenia nierefundowanych w kraju do którego się udajemy (np. wspomniane 20% udziału w kosztach leczenia).
NNW - klauzula następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje nam świadczenie za określony % uszczerbku na zdrowiu jeśli ulegniemy wypadkowi.
OC - klauzula chroniąca nas od roszczeń osób trzecich, którym wyrządziliśmy szkodę w majątku lub na życiu (np. wjeżdżając w kogoś na nartach na stoku).
Kupując polisę pamiętajmy również o rozszerzeniach odpowiedzialności:
Choroby przewlekłe - w przypadku, gdy cierpimy na chorobę przewlekła (np. cukrzyca, niewydolność serca itp.).
Sport - w przypadku, gdy chcemy podczas wyjazdu uprawiać sport. W zależności od charakteru aktywności fizycznej mamy do wyboru kilka wariantów ubezpieczenia.
Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego - od kradzieży, uszkodzenia itp.

Wybierz swój pakiet ze zniżką Pośrednika Bezpieczny.pl 01850:

Ubezpieczenie turystyczne Generali

Podróże zagraniczne

Praca biurowa w zakresie ochrony. Brak wzrostu składki dla osób powyżej 65 lat. W zakresie choroby przewlekłe. Wysokie sumy ubezpieczenia.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie turystyczne Generali

Pakiet dla aktywnych

Ubezpieczenie dla aktywnych. Do wyboru pakiet sportów amatorskich, wysokiego ryzyka lub ekstremalnych. Zawody sportowe w zakresie!

Czytaj dalej

Ubezpieczenie turystyczne Generali

NNW w Polsce

Ubezpieczenie dla aktywnych. Do wyboru pakiet sportów amatorskich, wysokiego ryzyka lub ekstremalnych. Zawody sportowe w zakresie!

Czytaj dalej

Ubezpieczenie turystyczne Generali

Wyjazdy służbowe

Wybierasz się do pracy zagranicę? W zależności od charakteru pracy możesz wybrać pakiet dla pracowników biurowych lub pracowników fizycznych.

Czytaj dalej

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.Bezpieczny.pl